Австралия се наложи над Сирия с 2:1 на свой терен

...

Австралия пребори трудно Сирия и запази шансовете си за Мондиала

Австралия се наложи над Сирия с 2:1 на собствен терен след продължения и си обезпечи присъединяване в баражите за място на Световното състезание в Русия следващата година.

Заради войната в Сирия първият мач сред двата тима се игра в Малайзия и приключи 1:1, а резултатът в постоянното време през днешния ден бе същия, откакто Омар Ал Сома даде преднина на гостите още в 6-ата минута, а Тим Кейхил възвърне равенството в 13-ата. Кейхил се трансформира в героя на срещата, отбелязвайки втори гол в дуела в 109-ата минута. Сирийците играха с човек по-малко от 94-ата минута, когато Махмуд Ал Мавас получи втори жълт картон.

Кейхил към този момент има 50 гола за националния си тим, който в заключителната фаза от квалификациите ще играе с четвъртия тим от зона КОНКАКАФ - Съединени американски щати, Панама или Хондурас.

Австралия е играла четири пъти до момента на международни шампионати. През 1974, 2010 и 2014 година тимът не съумя да излезе от групите, а през 2006 година стигна до 1/8 финалите. Участие на Мондиала до момента си подсигуряваха 17 тима - Русия като хазаин, Белгия, Бразилия, Мексико, Иран, Япония, Южна Корея, Саудитска Арабия, Германия, Англия, Испания, Нигерия, Коста Рика, Полша, Египет, Исландия и Сърбия. /БГНЕС