Авансов данък в размер на 90 милиона лева е превел

...
Авансов данък в размер на 90 милиона лева е превел
Коментари Харесай

Лукойл е превел 90 милиона лева авансов данък в бюджета на България

Авансов налог в размер на 90 милиона лв. е превел " Лукойл " в държавния бюджет на България, Това заяви пред публицисти вицепремиерът Христо Алексиев.

Той разясни, че това съставлява налог общ приход, както и  73 милиона по отношение на регламента със свръхпечалбите, съобщи БНР.

Алексиев напомни, че през предходната седмица компанията е взела решение на Надзорния съвет да реалокира цялата си икономическа активност от Нидерландия в България. От тук нататък " Лукойл " ще заплаща налозите си в България, сподели Христо Алексиев.

" Тези 90 милиона, като размер и като сума, са повече от налозите, които 20 години назад  " Лукойл " е платил досега на страната. Може би виждате, че все още горивата, да вземем за пример А-95 е от порядъка на 2,70 – т.е. от месец август, откогато стартира работата на служебното държавно управление, досега горивата са спаднали с към 60-70 стотинки.

От една страна мислим, че  " Лукойл " би трябвало да заплаща всички налози в България, въпреки това обаче ще създадем всичко допустимо цените на горивата да се запазят и да вървят надолу. Т.е. би трябвало да се работи и в двете направления – страната да получава както налозите си тук от " Лукойл ", по този начин и цените на горивата да вървят още надолу. Това е наша предпочитана политика. “

На въпрос на БНР в случай че Народното събрание одобри решение страната да може да поема надзор върху петролните  рафинерии, какъв ще бъде резултатът, Христо Алексиев отговори: 

„ Това не е толкоз елементарен въпрос. За да поеме страната това ръководство, са нужни доста съществени запаси, тъй като не е единствено преправянето на недопечен петрол в самата рафинерия. Това е логистика, обвързвана със доставяне, дистрибуция. Вие видяхте страната какво направи с държавната компания във връзка с горивата – две години нямаше никакви резултати и тя беше закрита от служебното държавно управление. Така че не е въпроса в оперативния надзор, въпросът е дали страната има ресурса да реализира подобен надзор “.
Източник: econ.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР