Атлетико Минейро победи Индепендиенте дел Вале с 3:1 и постави

...

Хълк и Атлетико Минейро пишат история в Копа Либертадорес

Атлетико Минейро победи Индепендиенте дел Вале с 3:1 и сложи нов връх за мачове без загуба в Копа Либертадорес. Победата удължава серията им без проваляне до 18 мача, най-дългата в 62-годишната история на шампионата.

Хълк означи по един гол при започване на всяко полувреме и макар че Уилям Андрес Варгас Леон върна едно попадение за първенците на Еквадор осем минути преди края, Савио възвърне преднината от два гола на Атлетико в добавеното време.

Попаднията на Хълк бяха негови осмо и девето в Либертадорес и го изкачиха на второ място в голмайсторската листа на Атлетико за всички времена. Той има две попадения по-малко от Жо, който вкара доста от головете си през 2013, годината, в която Атлетико завоюва шампионата за първи и единствен път.

Атлетико е водач в класирането в Група " Д " и предварително се класира за осминафиналите на шампионата.