Атлетико Мадрид трябваше доста да се потруди, за да отстрани

...

Атлетико Мадрид трудно преодоля аматьори за Купата на Краля

Атлетико Мадрид трябваше много да се потруди, с цел да в профил четвъртодивизионния Арентейро в конфликта сред двата отбора от 2-рия къг на Купата на Краля. " Дюшекчиите " се нуждаеха от поврат, с цел да завоюват с 3:1 и да продължат напред.

Домакините първи откриха резултата в края на първото полувреме. В 42-рата минута Маркиньос се разписа за 1:0.

Атлетико обаче бързо изравни. В 45-ата минута мадридчани получиха дузпа и Яник Ферейра КАраско означи от бялата точка за 1:1.

В 59-ата минута гостите получиха втора дузпа, само че Алваро Мората пропусна от бялата точка. Все отново " дюшекчиите " съумяха да измъкнат успеха в последния четвърт час с попадения на Пабло Бариос в 76-ата и Караско в 91-вата минута.

В останалите мачове от този стадий, които се изиграха през днешния ден, имаше и някои изненади. Касерейро в профил Жирона след триумф с 2:1, Линарес взе скалпа на Сантандер, побеждавайки го с 1:0, а Химнастик надделя Малага с 2:1 и също продължава напред. Селта обаче не срещна усложнения в гостуването си на Херника и завоюва с 3:0.