Атлетико Мадрид си подари за Коледа минимална победа над Севиля

...

Атлетико си подари за Коледа победа над Севиля

Атлетико Мадрид си подари за Коледа минимална победа над Севиля с 1:0, след която " дюшекчиите " се изравниха по точки с Барселона.

Първата рискова обстановка в дуела бе в третата минута, когато Алваро Мората остана очи в очи с Дмитрович, само че вратарят на Севиля съумя да отрази удара му.

Двубоят стартира вихрено с този пробив на Мората, само че през първата част това бе един от най-интересните епизоди. Двата отбора съумяха да насочат единствено по 1 прецизен удар за първите 45 минути.

Атлетико Мадрид съумя да поведе в резултата при започване на второто полувреме. Отбита топка стигна до Маркос Йоренте в наказателното поле, а той ловко я овладя и я прати във вратата на Дмитрович за 1:0.

В 66-ата минута Чаглар Союнчу се появи на терена на мястото на Коке, а четири минути по-късно Сесар Сото Градо отиде да прегледа с ВАР нарушаване на турчина и го изгони с пряк червен картон.

Десет минути преди края Серхио Рамос стреля от директен свободен удар, само че над вратата.

Източник: novsport.com