Атлетико (Мадрид) победи с 2:1 у дома Алмерия в среща

...

Шеста поредна победа за Атлетико в Ла Лига

Атлетико (Мадрид) победи с 2:1 вкъщи Алмерия в среща от 29-ия кръг от шампионата на Испания.

Столичани имат 60 точки на третата позиция и изостават на две след Реал (Мадрид), който се намира на второ място.

Два гола на Антоан Гризман подсигуряваха триумфа в интерес на " червено-белите ", а сред двете попадения за французина автогол си вкара Хосе Хименес.

Още в петата минута Гризман се разписа след асистенция на Анхел Кореа, пристигнала след центриране от ъглов удар.
 Жирона победи Елче с 2:0 в среща от 29-ия кръг в Примера дивисион
Жирона се наложи над Елче

В 37-ата минута Хименес отклони топката във вратата на Атлетико след шут на Лео Баптищао.

Минута преди края на първата част още веднъж Гризман върна задатъка за домакините, а попадението беше прегледано от системата за видео арбитраж, след което беше прието за постоянно.

Веднага след почивката Маркос Йоренте пропусна да усили головата сметка за домакините, които удариха греда след опит за гол на Яник Караско след тъкмо един час игра.

Алмерия има актив от 30 точки на 17-та позиция в класирането, до момента в който Атлетико Мадрид няма проваляне в 13 поредни среща в шампионата.

По-късно довечера е дуелът на Валенсия против Севиля, а в понеделник Селта Виго посреща Майорка.