Атлетико Мадрид направи второ поредно разочароващо равенство 0:0. „Дюшекчиите“ не

...

Виляреал изпусна да победи слаб Атлетико Мадрид

Атлетико Мадрид направи второ следващо разочароващо тъждество 0:0. „ Дюшекчиите “ не съумяха да победят като хазаин на своя „ Уанда Метрополитано “ отбора на Виляреал. Двубоят бе от петия кръг на испанската Ла Лига.

Първата заплаха в мача бе в 4-ата минута пред вратата на Атлетико Мадрид. Мой Гомес се опита да комбинира с Жерар Морено, само че нападателят закъсня, което разреши на Ян Облак да се намеси и да избави.

Марио Гаспар нанесе рисков удар от разстояние в 19-ата минута, само че Ян Облак се намеси и мазета в корнер.

Чак в 50-тата минута на срещата бе идващото по-опасно състояние, като още веднъж Марио Гаспар насочи удар, само че Облак още веднъж избави.

Пред Диего Коста се откри една от дребното благоприятни условия за Атлетико Мадрид в срещата. Той стреля с глава, само че над напречната греда в навън.

Виляреал имаше опция да стигне до успеха в 90-ата минута, само че Жерар Морено направи доста сериозен пропуск пред вратата на Ян Облак.

Виляреал събра актив от 8 точки след изиграването на пет мача, до момента в който Атлетико Мадрид е с 5 точки след три дуела.

В различен дуел от петия кръг на Ла Лига - Ейбар завоюва с 2:1 като посетител на Валядолид.
Източник: fakti.bg