Атинското дерби между Панатинайкос и Олимпиакос от 25-ия кръг беше

...

Фенове прекъснаха дербито на Атина

Атинското дерби сред Панатинайкос и Олимпиакос от 25-ия кръг беше прекратено от почитатели на “зелените” в 70-ата минута на мача. Това се случи при резултат 1:0 в интерес на Олимпиакос, като голът означи Мигел Анхел Гереро с глава в 53-ата минута. Двубоят беше преустановяван на два пъти. Първо в началните минути реферът Марко Фритц спря мача, откакто последователи на Панатинайкос влязоха на терена и стигнаха до скамейката на Олимпиакос. В 70-ата минута се стигна до нов орин за навлизане на терена, а органите на реда се намесиха и използваха сълзотворен газ, с цел да озаптят ултрасите. Очакванията са Панатинайкос да понесе сериозна глоба за дейностите на привържиниците си.

La deuxième pénétration de la pelouse par des fans du Panathinaïkos aura été celle de trop: derby définitivement arrêté face à l'Olympiakos. Dire que ça ne nous surprend plus de voir ça en Grèce montre bien le marasme dans lequel ce foot est. pic.twitter.com/jpnaOsEGM9