Аталанта се класиран за финала на Купата на Италия след

...

Аталанта се справи с Наполи и е финалист за Копа Италия

Аталанта се класиран за финала на Купата на Италия след победа с 3:1 над Наполи вкъщи. Първата среща в Неапол приключи 0:0. Дуван Сапата откри резултата в 10-ата минута, а два гола добави Матео Песина (16,78). Между тях прецизен бе Ървинг Лозано (53).

Съперник на " бергамаските " в спор за трофея ще бъде Ювентус.

Срещата стартира доста мощно за домакините, които поведоха след 10 минути състезател. Мартен де Роон откри Дуван Сапата в наказателното поле. Колумбиецът незабавно нанесе мощен удар, който не остави шансове на вратаря.

Шест минути по-късно Богинята вкара втори гол. Сапата с превъзходен пас откри непокрития Песина, а халфът се разписа за 2:0.
 Снимка 517999
Източник:

В 37-ата минута рисков удар на Муриел мина около лявата греда.

Наполи се върна в мача в 53-ата минута. Тогава Ървинг Лозано бе изведен самичък против вратаря и не сбърка за 2:1. Последва нов напън на домакините, само че Сапата, Госенс и Иличич не съумяха да се разпишат.

В 78-ата минута се получи безредие в наказателното поле, при което Сапата откри Песина, който с обмислен удар се разписа за 3:1.