Аталанта победи Милан с 3:2 в ломбардийско дерби от 15-ия

...

Късна драма в Бергамо: Аталанта потопи Милан с гол с пета

Аталанта победи Милан с 3:2 в ломбардийско дерби от 15-ия кръг на италианската Серия А.

В безспорен воин за бергамаските се трансформира Луис Муриел, вкарал с пета надълбоко в добавеното време на мача. Антигерой за „ росонерите “ стана капитанът Давиде Калабрия, който си изкара червен картон към 60 секунди преди попадението на колумбиеца.

Адемола Луукман на два пъти даде задатък на „ нерадзурите “, само че „ Дявола “ на два пъти съумя да изравни посредством централните си нападатели Оливие Жиру и Лука Йович.

Аталанта събра 23 точки на шестото място с днешната си победа, до момента в който Милан ще резервира третото си място макар загубата. Миланският исполин е с 29 пункта – шест зад градския противник Интер, който е и с мач пасив и седем зад водача Ювентус.

Мачът стартира много динамично и двата отбора се „ захапаха “ от първия съдийски сигнал. След по-малко от три минути игра Шарле де Кетеларе можеше да накаже някогашните си съотборници от Милан, само че негов удар с десния крайник попадна в ръцете на Майк Менян.

„ Дявола “ незабавно отвърна със 100-процентова обстановка. Тео Ернандес и Жиру комбинираха и левият бек пусна ниско центриране в дребния пеналт, което бе избито навръх крайници на Жиру. Нападателят бе блокиран в сетния момент.

Още до десетата минута Де Кетеларе изпусна и нов огромен късмет. Адемола Луукман смъкна доста добре една топка с глава за белгиеца, който обаче от към 3 метра прати топката над вратата.

Малко след средата на частта пристигна вторият отговор на Милан - центриране от корнер свари непокрит Фикайо Томори, който стреля от въздуха, само че за негово злощастие, Мусо бе заел чудесна позиция и резервира вратата си.

Седем минути преди края на полувремето Аталанта откри с гол на Адемола Луукман. Удар на англичанина рикошира в неговия съотечественик Томори и преодоля Менян за 1:0.