АСВЕЛ Вильорбан победи с 87:61 (24:10, 24:20, 25:22, 14:9) Саски

...

Отборът на Тони Паркър изненада Баскония

АСВЕЛ Вильорбан победи с 87:61 (24:10, 24:20, 25:22, 14:9) Саски Баскония като хазаин в мач от петия кръг на Евролигата. За френският отбор триумфът е втори, като той има и три загуби в сметката си. Испанците пък са с баланс 3-2.

Тимът на някогашния френски национал Тони Паркър стартира добре срещата и диктуваше нейното движение от самото начало. Още в първата четвърт домакините дръпнаха с 14 точки, които до паузата усилиха на 18. След почивката играта изглеждаше много по-равностойна, само че още веднъж АСВЕЛ добави 3 точки към преднината си, а до края на срещата единствено я увеличаваха.

По 13 точки за триумфа на АСВЕЛ вкараха Джона Матюс и Ретин Обасохан, а по 11 прибавиха Юсуфа Фал и Дейвид Лайти.

За Баскония Рокас Гедрайтис наниза 14 точки, а 11 добави Дариус Томпсън.