Астън Вила излезе еднолично в класирането в група Е“ на

...

Астън Вила прегази АЗ Алкмаар и окупира първото място

Астън Вила излезе еднолично в класирането в група „ Е “ на шампионата Лига на конференциите, с помощта на триумфа с 4:1 при визитата на АЗ Алкмаар и към този момент има 6 точки.

Леон Бейли в 13-ата и Юри Тилеманс в 23-ата минута осигуриха съвършен старт за гостите с попаденията си, само че до края на първото полувреме нидерландците пропуснаха много положителни благоприятни условия, в това число и необичайно неосъществено състояние на голмайстора им Вангелис Павлидис от дребното наказателно поле.

В началото на второто полувреме обаче Оли Уоткинс направи 3:0 за Вила, откакто вратарят на домакините Матю Райън отби удара на Леон Бейли, само че при добавката нямаше късмет.

Капитанът Джон Макгин вкара за 4:0 в 56-ата минута. Макгин застана на задна греда и засече ново подаване на Бейли.

Ганайският нападател на АЗ Ибрахим Садик оформи крайното 1:4 в 67-ата минута.

С триумфа Астън Вила излезе преди всичко в своята група преди късния мач сред тимовете на Жрински и Легия Варшава. Нидерландците от своя страна са трети и към момента имат изцяло действителни шансове да прескочат груповата фаза.