Астън Вила и Шефилд Юнайтед завършиха при равенство 1:1 в

...

Астън Вила и Шефилд Юнайтед завършиха 1:1 в среща от 18-ия кръг на Висшата лига

Астън Вила и Шефилд Юнайтед приключиха при тъждество 1:1 в Бирмингам в среща от 18-ия кръг на британската футболна Висша лига.

Отборът на Астън Вила е в серия седем дуела без загуба в шампионата и заема втора позиция във краткотрайното класиране с 39 точки, колкото има и водачът Арсенал, само че лондончани са с мач по-малко. Съставът от Бирмингам обаче постави завършек на поредицата си от 15 победа като хазаин в лигата.

Тимът на Шефилд Юнайтед е предпоследен, 19-и в подреждането с едвам 9 точки в актива си.

И двете попадения паднаха в заключителните моменти на срещата. Камерън Арчър изведе гостите напред в резултата в 87-ата минута и изглеждаше, че е донесъл успеха за Шефил Юнайтед, само че в седмата минута на добавеното време Николо Дзаниоло изравни за Астън Вила, оформяйки крайното 1:1.

На няколко пъти през първото полувреме бе употребена системата за видеоарбитраж при подозрения за дузпа за домакините, само че такава не бе отсъдена.

В 59-ата минута гол на Леон Бейли за Астън Вила не бе зачетен поради нарушаване.