Арсенал разби Норич с 4:0 в мач от 32-ия кръг

...

Арсенал отнесе Норич

Арсенал разруши Норич с 4:0 в мач от 32-ия кръг на Висшата лига. Двубоят на " Емиратс " мина напълно под диктовката на " топчиите ". Два гола вкара Обамеянг, а по едно прибавиха Гранит Джака и Седрик Соареш.

Лондончани събраха 46 точки и заемат седмо място във краткотрайното класиране. Норич е финален.

Арсенал натисна своя противник още от първата минута. В 20-ата минута обаче Норич можеше да поведе. Бен Годфри насочи страховит удар от над 25 метра. Снарядът се отклони от външната страна на дясната греда на Мартинес.

В 33-ата минута груба неточност на Крул разреши на домакините да поведат. Вратарят се забави с изчистването на топката и Обамеянг го блокира, като се озова самичък против опразнената врата.
 Снимка 486218
Източник:

Четири минути по-късно Тиърни откри Джака в наказателното поле, който удвои.

В 67-ата минута Арсенал стигна и до трети гол. Защитник на " канарчетата " не съумя да почисти топката, а вместо това откри Обамеянг, който не сбърка за 3:0.

В 81-ата минута кълбото бе изчистено след осъществяване на корнер и стигна до Седрик. Португалецът с мощен удар вкара за 4:0.