Арсенал приема Манчестър Юнайтед в мач от 34-ия кръг на

...

НА ЖИВО: Арсенал - Манчестър Юнайтед 2:1, зрелище в Лондон

Арсенал приема Манчестър Юнайтед в мач от 34-ия кръг на британската Висша лига и играят. Нуно Тавареш откри резултата в третата минута, а в 32-ата Букай Сака вкара втори гол в срещата от дузпа, а две по-късно Кристиано Роналдо понижи пасива.

Срещата в северен Лондон започва с провал за гостите от Манчестър. Отбраната на "червените дяволи " беше принудена от първите секунди да се пази, а Гранит Джака даде пас отляво, а Алекс Телес и Рафаел Варан се разминаха тъпо с топката, с цел да отиде тя в Букайо Сака. Младият англичанин стреля, а Де Хеа отклони топката, само че тя отиде право у Нуно Тавареш, който я прати в опразнената врата - 1:0 за Арсенал.

Кристиано Роналдо даде страховит пас вдясно към Антони Еланга в шестата минута. №36 от Юнайтед напредна и шутира по диагонала, но Алан Рамсдейл избави. Скот МакТомини пък нападна топката с глава след корнера, само че я прати навън. В седмата минута,, и тези на Арсенал приветстваха Кристиано Роналдо след нещастието, сполетяла португалската звезда преди броени дни.

В 11-ата минута пристигна нов късмет за Юнайтед след съдействието на вратаря на Арсенал. Рамсдейл подаде едва топката, а МакТомини я спра и даде за Бруно Фернандеш. Португалецът стреля към опразнената врата, само че имаше рикошет и топката отиде в корнер. След него пък шотландският халф на гостите още веднъж игра с глава, само че отново неопределено. В 19-ата минута пък Мартин Йодегорд разочарова с удар от свободен удар. В 20-ата Далот комбинира с Роналдо в наказателното на Арсенал, чийто мощен удар отлетя високо в трибуните на "Емирейтс ".

В 24-ата минута "червените дяволи " бяха доста близо да заличат пасива си, а Роналдо даде встрани за сънародника си Далот. Крайният защитник насочи извънреден параболичен изстрел с десния крайник, но за негово страдание топката спря в напречната греда на Арсенал. Минута по-късно Арсенал за малко да вкара втори гол. Йодегорд с пета откри Нкетия, който бе изведен самичък против Де Хеа, само че испанският вратар направи положително избавяне. В 28-ата пък Арсенал вкара втори гол, откакто топката бе пратена към Нкетия, само че Далот "натисна " нападателя на Арсенал, след което допиране топката отиде у Сака. Той пък стреля самичък против Де Хеа и вкара гол, само че след преразглеждането на ВАР се видя, че има засада. Само че, при единоборството сред Далот и Нкетия се считаше, че има фал на португалеца и Поусън отиде персонално да прегледа видеосистемата.

Реферът отсъди нарушаване против Сака и дузпата за домакините беше реалност. Сака стреля с левия крайник в дясно от испанския пазач на Юнайтед, а той "отиде " вляво и "артилеристите " усилиха задатъка си - 2:0.

В 34-ата обаче Неманя Матич пласира центриране пред Рамсдейл, а Кристиано Роналдо се измъкна през двама бранители на Арсенал и вкара красиво топката във вратата на домакините.

В добавеното време на срещата Алекс Телес насочи мощен изстрел отляво, а вратарят на лондончани направи зрелищно избавяне, предотвратявайки втори гол във вратата си.