Арсенал постигна победа над Брентфорд с 3:0 при гостуването си.

...

Арсенал писа тройка на Брентфорд и се завърна на върха на Висшата лига

Арсенал реализира победа над Брентфорд с 3:0 при гостуването си. Със извоюваните три точки " артилеристите " се върнаха преди всичко в класирането на Висшата лига, което краткотрайно бяха отстъпили на първенеца Манчестър Сити.

Арсенал стартира мача със самочувствие и съумя да открие бързо резултата. В 17-ата минута след корнер Уилям Салиба скочи най-високо от всички и насочи мощно топката, която се отби в левия дирек и влезе в мрежата.

В 28-ата минута задатъкът на гостите стана удобен, откакто Гранит Джака центрира, а Габриел Жезус бе изтърван и с глава нямаше проблеми да насочи топката отвън обсега на вратаря Давид Рая.

Фабио Виейра направи преднината на Арсенал класическа в 49-ата минута, откакто стреля доста точно отдалеко, топката рикошира в страничния дирек и влетя в мрежата.

Малко по-късно Жезус пропусна положително състояние да вкара четвърти гол за лондончани.

В добавеното време като запаса за Арсенал влезе Етан Нванери, който стана най-младият футболист с дебют във Висшата лига - на едвам 15 години.