Арсенал победи Уувърхемптън с 2:1 в мач от 14-ия кръг

...

Арсенал постигна домакинска шампионатна победа над Уувърхемптън

Арсенал победи Уувърхемптън с 2:1 в мач от 14-ия кръг на Висшата лига. Букайо Сака и Мартин Йодегард се разписаха за спечелилите.

Възпитаниците на Микел Артета постановиха домашен напън на стадион " Емиратс " в Лондон и в границите на първите 13 минути стигнаха до две попадения. Букайо Сака откри резултата, откакто приключи многоходово нахлуване на " топчиите ". Капитанът Мартин Йодегард пък получи подаване от Александър Зинченко и стреля от придвижване за 2:0.

Габриел Мартинели също бе близо да запише името си измежду голмайсторите, само че стреля в дясната греда.

След почивката рисковите обстановки пред двете порти липсваха до 85-ата минута. Тогава Матеус Куня понижи изоставането на " вълците " с фалцов удар.

Столичани незабавно се пробваха да възобновят задатъка си от два гола, само че резервата Еди Нкетия стреля в лявата греда.

Арсенал остава на челната позиция в класирането с актив от 33 точки. Уувърхемптън се смъкна до 12-ото място в подреждането с 15 пункта.

В останалите мачове от деня Брентфорд надделя Лутън с 3:1, а Бърнли се наложи над Шефийлд Юнайтед с 5:0.