Арсенал победи Борнемут с 4:0 в мач от 7-ия кръг

...

Арсенал постигна комфортна победа в гостуването на Борнемут

Арсенал победи Борнемут с 4:0 в мач от 7-ия кръг на Висшата лига. Тимът от Северен Лондон остава непобеден този сезон.

" Артилеристите " бяха по-добрия тим на стадион " Виталити " в Борнемут, като това си пролича в 17-ата минута. Макар да пропусна редица тренировки тази седмица Букайо Сака стартира като титуляр, с цел да се разпише с глава от непосредствена непосредственост.

Мартин Йодегард удвои преднината на " топчиите " от дузпа след нарушаване на Максимилиан Аарънс в краката на Еди Нкетия.

След почивката възпитаниците на Микел Артета получиха правото да изпълнят нов 11-метров углавен удар, като в този случай Райън Кристи повали Мартин Йодегард. Кай Хаверц се разписа от бялата точка, с цел да открие головата си сметка за лондончани след прехвърлянето си от Челси.

В добавеното време на дуела Бен Уайт засече с глава центриране в наказателното поле от директен свободен удар на Мартин Йодегард, с цел да оформи крайния резултат.

Арсенал се изкачи до втората позиция в класирането с актив от 17 пункта. Борнемут се смъкна до 18-ото място в подреждането с 3 точки.