Аржентина победи Хърватия с 3:0 и се класира за финал

...

Аржентина победи Хърватия с 3:0 и е на финал на световното

Аржентина победи Хърватия с 3:0 и се класира за край на Световното състезание по футбол в Катар, съобщи Българска телеграфна агенция.

Лионел Меси вкара първото попадение в мача в 34-ата минута от дузпа, а по-късно на два пъти се разписа Хулиен Алварес. Аржентинците ще научат своя съперник в борбата за трофея в сряда, когато в другата полуфинална среща сили ще мерят Франция и Мароко.

Двата тима започнаха внимателно срещата. В 17-ата минута Деян Ловрен засече центриране от корнер, само че ударът бе неакуратен.

В 25-ата минута Аржентина отговори с шут отвън наказателното поле на Енцо Фернандес, който бе париран от Доминик Ливакович.

В 34-ата минута Аржентина получи право да извърши дузпа, откакто съдията Даниеле Орсато от Италия видя нарушаване на Ливакович против Хулиан Алварес. Лионел Меси извърши наказателния удар и с мощен удар под гредата даде задатък на своя отбор.

В 39-ата минута аржентинците удвоиха своята преднина. След бърза контраофанзива топката стигна до Хулиан Алварес, който благодарение на два рикошета остана самичък против Ливакович и с лекост го преодоля за 2:0.

В края на полувремето Алексис Макалистър бе оставен самичък в наказателното поле, само че изстрелът му с глава бе избавен от Ливакович.

След подновяването на играта аржентинците продължиха да бъдат по-активни. Паредес и веси направиха пропуски и резултатът остана неизменен.
Хърватия опита плахи опити посредством Ловрен и Перишич, с цел да се върне в мача, само че без триумф.

Аржентина реши всичко с трети гол в 69-ата минута. Меси направи отличен пробив отдясно и даде пас в наказателното поле към Хулиан Алварес, който от непосредствена непосредственост прати топката в мрежата.

В 83-ата минута Макалистър бе оставен непокрит, а ударът му профуча настрана от вратата на Ливакович.

Световно състезание по футбол Катар 2022, среща от полуфиналите:

Аржентина - Хърватия - 3:0 (2:0)

голмайстори: 1:0 Лионел Меси 34-дузпа, 2:0 Хулиан Алварес 39, 3:0 Хулиан Алварес 69