Арда дебютира в европейските клубни турнири със загуба. Тимът на

...

"Арда" се бори, но преклони глава пред "Апоел" Беер Шева

" Арда " дебютира в европейските клубни шампионати със загуба. Тимът на Николай Киров отстъпи с 0:2 като хазаин на израелския " Апоел " Беер Шева в мач от втория прелиминарен кръг на Лигата на конференциите.

В Кърджали, попаденията за гостите означиха Лукас Барейро в 52' и Дор Мича в 78'.

Българският отбор се бори, само че загуби от опитния " Апоел ", завършвайки без да насочи прецизен удар.

Преди почивката " Апоел " прати топката в мрежата зад Иван Караджов, само че голът бе анулиран поради засада.

Втората част стартира неприятно за " Арда " - израелците взеха задатък в 52', когато Барейро се оказа непокрит след осъществяване на ъглов удар и не сбърка.

Треньорът Киров направи смени, те обаче не дадоха резултат. Вместо това " Апоел " стигна до втори гол - дело на Мича след мощен удар от въздуха от дребен ъгъл.

Реваншът в Израел е плануван за след седмица.
Източник: btvnovinite.bg