Арда 1 : 0 Хебър (Пазарджик) 90+3′ КРАЙ НА МАЧА!

Арда - Хебър 1:0 в мач от efbet Лига
Арда пропиля куп положения, само че въпреки всичко победи минимално Хебър

Вратар избави гостите от голов погром
89′
Иван Тилев завършва присъединяване си в мача, а на терена ще забележим Александър Георгиев.
88′
Точността несъмнено не беше правилен съдружник на Иван Коконов довечера. В 88-ата минута халфът за кой ли път стреля към вратата на Хебър, само че и този път разочароващо над горната греда.
82′
Цветелин Тонев се появява в игра за Хебър, а смененият е Георги Търтов.
77′  Снимка 589317
Източник:
75′
ХЕБЪР ПАК ОЦЕЛЯ! Домакините от Арда не спираха да пропиляват изключителни голови шансове с лека ръка. В 75-ата минута Осира Корнел блесна с следващ съдбоносен шпагат в полето на Хебър. Бранителят този път се хвърли в краката на Христо Иванов, с цел да блокира съвсем несъмнено неговия голов изстрел. Секунди по-късно Ковачев остана самичък против Хадим Ндиайе, само че не съумя да го преодолее чрез опцията да чукне кълбото около африканеца.
73′  Снимка 589316
Източник:
72′
Октай Хамдиев напуща терена по допустимо най-бързия метод, с цел да се появи на негово място Муса Сила.
72′
Смяна на върха на офанзивата в Хебър.
71′
Тонислав Йорданов се появава в игра за сметка на Ндиайе.
70′
Светослав Ковачев получава публично предизвестие.
64′
Край на мача за Жуниор . Вместо него в игра влиза Христо Иванов.
61′
КОВАЧЕВ! Хадим Ндиайе продължи да държи в мача своя тим, въпреки и той да не даваше никакви признаци на живот в офанзива. Този път юношата на Аталанта се намеси на висота при изстрел в близкия ъгъл на Ковачев, който при тази офанзива впечатли със страхотна солова акция.
58′  Снимка 589303
Източник:
55′
КАКЪВ ШАНС! Като по знамение, Арда не съумя да стигне до подобаващ втори гол в 55-ата минута. Иван Тилев беше изведен самичък против вратаря на Хебър, но Ндиайе мазета. Възможност за добавка се откри пред Ковачев, само че той пък бе обезверен от застаналия на голлинията капитан Пламен Крумов.
53′
НДИАЙЕ ! Домакините проведоха разнообразна офанзива с три докосвания в 53-ата минута. Ковачев подаде за Жуниор, а той продължи за Ндиайе. Ласана технично си освободи кулоар за пукотевица, но шутът му мина доста малко над горната греда.
48′
Стартовите мигове на второто полувреме предложиха сериозна преса на Арда, която се разпростря надълбоко в половината на Хебър. Ситуацията очевидно затрудни пазарджиклии, а на няколко пъти да пресича топката решително трябваше да стори Хадим Ндиайе.
46′  Снимка 589302
Източник:
45′

45′
ПОЧИВКА!
43′
КОВАЧЕВ! Селекцията на Александър Тунчев можеше да съкруши своя конкурент две минути преди паузата. Светослав Ковачев се измъкна от последния в отбраната на Хебър, само че насочи слаб изстрел по земя, който беше париран от Ндиайе. След това се видя, че флагът за засада е вдигнат.
42′  Снимка 589301
Източник:
38′
Илия Юруков е следващият футболист в дуела, който бива украсен с жълто.
30′
Арда можеше да удвои своята преднина в 30-ата минута, когато центрирана от корнер топка доближи до Жуниор, само че бразилецът стреля наоколо до дясната греда на Ндиайе.
27′
Ласана Н`Диайе е вторият футболист на Арда, който получава публично предизвестие.
 Снимка 589297
Източник:
23′
Капитанът на гостите Пламен Крумов получава жълт картон.
20′
МАРСЕЛ! Хебър откри сили бързо да насочи отговарящ отговор. В 20-ата минута хората на Владо Манчев нападнаха по десния фланг, а Михайлов насочи остро подаване в наказателното поле. Топката стигна до изцяло непокрития Венсан Марсел, който обаче бе отчаян от страхотната интервенция на вражеския вратар Господинов.
16′
ГОООЛ ЗА АРДА! 1:0! КОВАЧЕВ!  Логичното на " Арена Арда " се случи малко след отброяването на четвърт час футбол в Кърджали. " Небесносините " получиха фаул наоколо до границата на наказателното поле. С неговото непосредствено осъществяване се нагърби Светослав Ковачев, който завъртя толкоз добре кълбото, че даже и протегналият се оптимално Ндиайе не можа да направи нищо фундаментално, с цел да предотврати красивия гол!
10′
В началните мигове блестящо си пролича устрема на кърджалийци да приключват всяко свое нахлуване с шут към вратата. Такъв имаше и в 10-ата минута, но капитанът Иван Коконов не откри задачата.
 Снимка 589300
Източник:
4′
Двубоят започва с предстоящо домакинско превъзходство, като Арда можеше да открие резултата в 3-ата минута. Тогава Ласана Ндиайе откри Жозе Жуниор с хубаво подаване, само че ударът му мина малко над напречната греда. Любопитното беше, че въпросните клубове биваха зорко следени от наставника на Берое - Николай Киров. Причината за това бе, че точно те са идващите два съперника на заралии в efbet Лига.
3′
180 секунди след първия съдийски сигнал, реферът Станислав Тодоров демонстрира картон на Жуниор .
1′

1′
НАЧАЛО НА МАЧА!
 Снимка 589299
Източник:
Състав 1. Анатолий Господинов 22. Хадим Ндиае 3. Умар Сако 5. Мартин Михайлов 8. Милен Желев 28. Осира Корнел 10. Светослав Ковачев 38. Хлеб Бухал 17. Иван Коконов - капитан 27. Роберт Мазан 18. Ласана Н'диайе 10. Пламен Крумов - капитан 20. Деян Лозев 3. Богомил Божуркин 24. Алекс Петков 98. Георги Търтов 33. Иван Тилев 97. Марсел Венсан 77. Илия Юруков 77. Октай Хамдиев 97. Жосе Жуниор 17. Арсенио Валпорт Треньор Александър Тунчев Владимир Манчев Резерви 36. Васил Симеонов 1. Петър Дебърлиев 4. Милен Стоев 19. Муса Сила 6. Пламен Крачунов 9. Адернисола Есеола 9. Тонислав Йорданов 26. Иван Вълев 11. Александър Георгиев 23. Клаудио Бонани 27. Керимджан Игнатов 11. Цветелин Тонев 70. Христо Иванов
Арда и Хебър откриват през днешния ден 12-ия кръг от efbet Лига. След пауза от две седмици родният шампионат се възобновява довечера с дуел в Кърджали. Срещата е с начален час 20:15 часа. Мачът е исторически и за двата тима, така като те никога до момента не са се изправяли един против различен в шампионата на България.

Формата и на двата тима е нестабилна. Домакините са в серия от три мача без триумф, а в последните два двубоя са записали две равенства. В последния си дуел обаче Арда съумя да се пребори за точка срещу Лудогорец, което е рядко събитие от началото на акцията. По време на паузата съставът на Александър Тунчев изигра и една контрола против Локомотив (Пловдив), в която претърпяха проваляне с минималното 0:1.

В последния си мач Хебър допусна трета поредна и осма от началото на сезона загуба, откакто бе надвит с 0:2 от Ботев (Враца). Клуба от Пазарджик се възползва от двуседмичната отмора, с цел да извърши кадрови промени. Начело на отбора застана досегашният помощник-треньор Владимир Манчев, а Фулвио Пеа, който до момента бе старши треньор, е към този момент спортно-технически шеф. Манчев ще бъде ментор най-малко до Коледа, а в този момент против Арда ще му бъде и формалният дебют.

Новият старши треньор на пазарджиклии към този момент води отбора в един мач. В паузата за националните тимове Хебър изигра контрола със Славия, приключила наедно 1:1.