Ангола победи с 3:2 Мавритания в двубой от група D

...

Ангола поведе парада в група D

Ангола победи с 3:2 Мавритания в дуел от група " D " на шампионата за Kупата на африканските народи, който се организира в Кот д`Ивоар.

Голове на Жерсон Дала в 30-ата и 50-ата минута направиха резултата 2:1 в интерес на анголците, а в 43-ата минута на срещата Сиди Амар беше изравнил.

Жилберто повиши на 3:1 в 53-ата минута, само че Абубакара Койта оформи крайния резултат тъкмо пет минути по-късно.

В класирането Ангола е преди всичко с 4 точки, до момента в който Мавритания няма актив и отпада от шампионата.

В другата среща от групата Алжир приключи наедно 2:2 с Буркина Фасо. Мохамед Конате и Бертранд Траоре на два пъти даваха задатък за Буркина Фасо, само че две попадения на Багдад Бонедах осигуриха равенството в интерес на алжирците, които имат 2 точки на третото място.

Буркина Фасо е с 4 пункта и заемат втора позиция в подреждането досега.