Английският шампион Манчестър Сити оглави временното класиране във Висшата лига. Това

...
Това

ОБЗОР: Манчестър Сити на върха в Англия, Холанд пак бележи

Английският първенец Манчестър Сити оглави краткотрайното класиране във Висшата лига.

Това стана след домашен погром над Саутхемптън с 4:0 в мач от 10-ия кръг и преди дербито Арсенал – Ливърпул в неделя.

Жоао Кансело, Фил Фодън, Рияд Марез и головата машина Ерлинг Холанд бяха точни за „ жителите “, които събраха 23 точки, като имат с 2 повече от Арсенал, само че „ топчиите “ са с мач по-малко.

От своя страна Саутхемптън е на нежеланата 16-та позиция с едвам 7 точки и в търсене на нов непрекъснат управител.

Още от началните секунди Манчестър Сити контролираше играта. Преди да е изтекла и една игрова минута „ небесносините “ сътвориха голова заплаха. Жоан Кансело откри с центриране в наказателното поле Рияд Марез, чийто удар беше отразен от вратаря Гавин Базуну.

В 12-ата минута алжирецът още веднъж получи от Кансело, само че този път не беше прецизен в осъществяването, пращайки топката над напречната греда.

Секунди по-късно Холанд беше изведен самичък против Басуну, само че стреля настрана от задачата. Логичното се случи в средата на първата част, когато Ман Сити излезе напред в резултата. Фодън комбинира с Жоан Кансело. Португалецът овладя на левия фланг и приключи самичък нападението за 1:0.

В 32-рата минута Фодън удвои преднината на домакините, вкарвайки технично след асистенция на Кевин де Бройне.

Четири минути след почивката Ман Сити повиши до 3:0. Рияд Марез получи от Родри и осъществя от въздуха.

Действията продължиха да се развиват единствено пред вратата на Басуну. В 65-ата минута Холанд дочака своя момент в мача и означи за 4:0. Кансело го откри в наказателното поле и норвежецът с финес и самообладание прати топката в мрежата зад Басуну.

До края Ман Сити имаше още шансове да направи успеха си още по-изразителна, само че в последна сметка резултатът се резервира неизменен.

В идващия кръг от Висшата лига „ жителите “ гостуват на Ливърпул. През седмицата пък гостуват на Копенхаген в мач от групите на Шампионска лига. За Саутхемптън следва домакинство на Уест Хем.

Днес Челси също реализира безапелационен триумф - 3:0 над Уулвърхямптън. Кай Хаверц откри резултата за " сините " в добавеното време на първата част. Кристиан Пулишич направи 2:0 в 54-ата минута, като за двете първи попадения асистенциите бяха дело на Мейсън Маунт. Последния гол вкара Армандо Броха 10 минута преди края на постоянното време. Така Челси се изкачи на четвърто място в класирането.

Нюкасъл към този момент е пети в подреждането, откакто реализира изразителна победа над Брентфорд с 5:1. Бруно Гимараеш и Джекъб Мърфи изведоха " свраките " напред, а Айвън Тони понижи за гостите. Последваха три безответни попадения за Нюкасъл, като вкараха още веднъж Бруно Гимараеш, Мигел Алмирон, а Етан Пикок си вкара автогол.

Борнемут направи поврат против Лестър и го победи с 2:1. " Лисиците " поведоха посредством Петсън Дака в десетата минута и по този начин и приключи първото полувреме. След почивката обаче домакините стигнаха до цялостния триумф с попадение в рамките единствено на четири минути на Филип Билинг и Райън Кристи.