Англия регистрира първата си победа в квалификационната кампания за Евро

...

Лъвиците се върнаха на пистата с трудна победа над Република Ирландия - 6 точки за разговори

Англия записва първата си победа в квалификационната акция за Евро 2025 и стана втори в своята група с победа с 2-0 над Република Ирландия Ирландия.

Вигман направи пет промени в тима, който се измъкна до тъждество 1-1 с Швеция, с цел да стартира квалификационната си акция. Победата като посетител против Република Ирландия беше от решаващо значение за насочването на акцията назад в верния път.

И по-късно повече от 11 минути Англия празнуваше седмия гол на Лорън Джеймс за Англия, звездата на Челси хвана топката в наказателното поле след центриране на Кийра Уолш към задната греда. Пет минути по-късно слабият старт на Ирландия беше комплициран, защото Алекс Грийнууд трансформира от място, откакто Руеша Лите-Джон се оправи с удара на Парк в зоната.

Това надали беше траекторията, която мачът изглеждаше да поеме при началото. Домакините започнаха блестящо, като завоюваха корнер в първите две минути, като в същото време демонстрираха своята физика и организация в отбрана...