Англия и Германия направиха зрелищно 3:3 на Уембли в последния

...

Англия и Германия завъртяха 3:3 в трилър на Уембли! Резултат...

Англия и Германия направиха зрелищно 3:3 на " Уембли " в последния си мач от тазгодишното издание на Лигата на нациите. Двете огромни сили играха единствено за достойнството си, откакто “трите лъва ” публично изпаднаха в долната дивизия след загубата от Италия, до момента в който Бундестимът загуби шансове за първото място в група 3 на Лига " А " след провалянето от Унгария. Домакините, които понесоха доста основателни рецензии напоследък, играха по-добре през първата част, само че две груби неточности на Хари Магуайър след почивката донесоха задатък от два гола на Бундестима. Първо капитанът на Манчестър Юнайтед направи дузпа, осъществена от Илкай Гюндоган в 52-рата минута. 1/4 час по-късно нова неточност на бранителя даде началото на контраофанзива на Германия, която приключи с брилянтен удар на Кай Хавертц. След това Англия още веднъж играеше по-добре и стигна до цялостен поврат след голове на Люк Шоу (71`), Мейсън Маунт (75`) и Хари Кейн (83`-дузпа). Грешка на Ник Поуп обаче попречи на домакините да запазят преднината си и Кай Хавертц изравни три минути преди края с втория си гол. Така Англия приключи групата без победа и с актив от единствено три точки. Германия също не оправда упованията и финишира със седем точки и една победа.

Резултатите и голмайсторите в Лигата на нациите от 26 септември (понеделник):

Лига А
Група 3
Англия – Германия 3:3
0:1 Илкай Гюндоган (52-дузпа), 0:2 Кай Хавертц (67), 1:2 Люк Шоу (72), 2:2 Мейсън Маунт (75), 3:2 Хари Кейн (83-дузпа), 3:3 Кай Хавертц (90)

Англия: 1 Поуп, 2 Джеймс, 3 Шоу, 4 Стоунс, 5 Дайър, 6 Магуайър, 7 Райс, 8 Белингам, 9 Кейн, 10 Стърлинг, 11 Фоудън
Селекционер: Гарет Саутгейт

Германия: 22 Тер Стеген, 3 Раум, 5 Керер, 6 Кимих, 7 Хаверц, 14 Мусиала, 15 Зюле, 18 Хофман, 19 Сане, 21 Гюндоган, 23 Шлотербек
Селекционер: Ханзи Флик

Унгария – Италия 0:2
0:1 Джакомо Распадори (27), 0:2 Федерико ди Марко (52)

Лига B
Група 3
Черна гора – Финландия 0:2
0:1 Оливер Антман (47), 0:2 Бенджамин Келман (53)

Румъния – Босна и Херцеговина 4:1
1:0 Денис Ман (38), 2:0 Джордже Пушкаш (73), 2:1 Един Джеко (77), 3:1 Андрей Рациу (79), 4:1 Джордже Пушкаш (86)

Лига C
Група 4
Гибралтар – Грузия 1:2
0:1 Хвича Кварацхелия (19-дузпа), 0:2 Гиорги Цитайшвили (48), 1:2 Луи Анеслей (78)

Северна Македония – БЪЛГАРИЯ 0:1
0:1 Кирил Десподов (50)

Лига D
Група 2
Сан Марино - Естония 0:4
0:1 Анри Ание (38), 0:2 Тайо Тенисте (56), 0:3 Рауно Сапинен (66), 0:4 Анри Ание (80)
Източник: marica.bg