Американката Дженифър Брейди запърив път в кариерата си се класира

...

Брейди продължава да гази на US Open и вече е на полуфинал без загубен сет

Американката Дженифър Брейди запърив път в кариерата си се класира за 1/2-финалите на шампионат от " Големия шлем ". В първия мач от 1/4-финалите при дамите на US Open поставената под №28 в схемата Брейди надигра изрично представителката на Казахстан Юлия Путинцева с 6:3, 6:2. Така 25-годишната американка доближава до етапа на последната четворка без изгубен сет в петте си срещи на шампионата дотук. Преди началото на US Open 2020 Брейди в никакъв случай не бе прекосявала четвъртия кръг на шампионат от " Големия шлем ", като точно осминафиналите бяха върховото й достижение в Ню Йорк. Сега обаче тя е на полуфинал, където чака победителката от дуела сред Наоми Осака и Шелби Роджърс, които ще играят между тях тази нощ.

Брейди контролираше мача през днешния ден през цялото време. Тя поведе с 4:0 в първия сет, загуби идващите два гейма, само че в последна сметка без особени компликации затвори частта с 6:3. Във втория сет американката още веднъж взе ранен задатък, този път от 2:0. Путинцева изравни за 2:2, само че идващите 4 гейма бяха извоювани от Брейди и след 1 час и 9 минути игра тя записа най-силното достижение в кариерата си до момента.

Дженифър Брейди направи 6 аса и нито една двойна неточност в мача, до момента в който противничката й записа по една директна точка от начален удар и една довйна неточност. Брейди имаше смазващо преимущество при уинърите - 22:7, макар че направи надалеч повече непредизвикани неточности от поставената под №23 Путинцева - 24:9.

най-впечатляващата победа на Брейди дотук в шампионата бе може би тази против някогашната №1 в света и шампионка в Ню Йорк преди 4 години Анжелик Кербер. Брейди съкруши германката на 1/8-финалите с 6:1, 6:4.