Александър Везенков не получи шанс за изява при категоричния успех

...

Везенков се върна на пейката при голям обрат на Скременто

Александър Везенков не получи късмет за изява при безапелационния триумф на Сакраменто Кингс над Детройт Пистънс със 131:110.

Българинът пропусна три следващи мача на Кингс, след което записа 11 точки против Ню Орлиънс Пеликанс преди два дни, само че през днешния ден още веднъж беше подценен от старши треньора Майк Браун.

Сакраменто сътвори впечатляващ поврат, с цел да стигне до триумфа против най-слабия тим в НБА. " Кралете " изгубиха първата част с 29:47, само че след това доста бързо настигна домакините и още на почивката имаше преднина, а през второто полувреме не разреши на " буталата " да погледнат към успеха.

Домантас Сабонис направи " трипъл-дабъл " за Сакраменто с 37 точки, 10 битки и 13 асистенции. Кийгън Мъри приключи с 32 точки, а Ди " Аарън Фокс добави 26. За Детройт над всички беше Боян Богданович с 26 точки.

" Кралете " към този момент са с 22 победи и 14 загуби, заемайки петото място в Западната конференция.

Утре Везенков и компания гостуват на Шарлът Хорнетс и ще опитат да се реваншират за провалянето със 104:111 преди седмица. Мачът е от 2:00 часа българско време. /БГНЕС

Източник: bgnes.bg