Ал-Насър се класира за полуфиналите на Кралската купа на шампионите

...

Ал-Насър е на полуфинал на Кралската купа на шампионите в Саудитска Арабия

Ал-Насър се класира за полуфиналите на Кралската купа на първенците в Саудитска Арабия. Тимът завоюва с безапелационното 5:2 гостуването си на Ал-Шабаб.

Още през цялото време мачът не потегли добре за домакините, откакто Яник Ферейра Караско пропусна дузпа в 15-ата минута. Само две по-късно Ал-Насър откри резултата. Секо Фофана се разписа, довкарвайки избита от вратаря топка. Ал-Шабаб въпреки всичко съумя да изравни в 24-тата минута след гол с глава на Карлос Жуниор след центриране от корнер. Четири по-късно Ал-Насър още веднъж излезе напред след светкавична контраофанзива, приключена от Садио Мане.

В 45-ата минута Абдулрахман Гариб направи резултата 1:3 след асистенция на Марсело Брозович. В 74-тата минута и Кристиано Роналдо се разписа за Ал-Насър. В 90-ата минута домакините направиха загубата си малко по-почетна с гол на Хатан Бахбри за 2:4, само че надълбоко в добавеното време Мохамед Маран оформи крайното 2:5.

На полуфинала Ал-Насър ще се изправи против състава на Ал Халеей.