Ал-Насър с Кристиано Роналдо победи с 3:1 водения от Стивън

...

Роналдо отбеляза гол, а Ал-Насър победи Ал-Етифак с 3:1

Ал-Насър с Кристиано Роналдо победи с 3:1 водения от Стивън Джерард Ал-Етифак в мач от 18-тия кръг на саудитското елитно състезание. Португалецът се разписа от дузпа в 73-тата минута за отбора си, като преди този момент Алекс Телеш (43’) и Марсело Брозович (59’) бяха дали удобна преднина.

Почетното попадение за гостите бе дело на Мохамед Ал Кувайкиби пет минути преди края на мача. Попадението бе под номер 870 в кариерата на Роналдо, като с изключение на всичко друго той е отличник по попадения (17) и асистенции (9) в саудитското състезание.

Така Ал-Насър записа седма победа в последните осем мача и пети следващ домашен триумф, като отборът е на втора позиция в класирането, на 10 точки зад водача Ал-Хилал. Ал-Етифак пък е седем следващи мача без победа и остава на 8-о място.