Академик записа най-силния си мач от началото на сезона и

...

Феноменален Академик не остави шансове на Балкан и върна серията в Ботевград

Академик записа най-силния си мач от началото на сезона и то в най-важния си мач от началото на сезона и съумя да подчини с 15 точки Балкан вкъщи - 87:72. Така пловдивчани изравниха серията - 1:1 победи и ще се стигне до трети съдбоносен мач в Ботевград на 9 май.

Преди началото на дуела капитанът на Академик Тони Гуджино зарадва своята брачна половинка Грета за нейния имен ден с прекрасен букет.

Първата четвърт Академик започва стремително и поведе със 7:0, дребна съумя да понижи изоставането си и даже поведе при 16:15, само че частта беше извоювана с 18:16 от пловдивчани.

Втората четвърт Балкан съумя да завоюва с 22:18 и по този начин на полувремето гостите имаха преднина от две точки при 38:36.

В третата четвърт момчетата на Йордан Янков бяха страхотни. Те първо бързо съумяха да изравнят резултат и по-късно да вършат сериозна разлика, която доближи до 11 точки при 57:46 и 60:49. Частта беше извоювана с 24:18 от пловдивчани, а след 30 минути резултатът беше 60:56 за Академик.

В последната четвърт пловдивчани още веднъж бяха страхотни дръпнаха с цели 13 точки при 71:58, а по-късно се стигна и до 14 точки разлика при 78:64. Разликата стана и 18 точки при 83:65. Частта беше извоювана с 27:16 от пловдивчани, а крайният резултат беше 87:72.

Васил Бачев стана най-резултатен за пловдивчани с 26 точки, а Тони Гуджино добави 17, Дайшон Найт приключи с 15 точки.

За Балкан Дерик Маркс, Ахмад Рори и Димитър Димитров приключиха с по 13 точки.

Решителната трета част е на 9 май в Ботевгард. Победителят се класира за полуфиналните плейофи, където са към този момент Левски и Рилски състезател.
Източник: trafficnews.bg