Академик загуби домакинството си на Балкан със 74:67 в предпоследния

...

Академик измъчи сериозно шампиона Балкан в Самоков

Академик загуби семейството си на Балкан със 74:67 в предпоследния мач от постоянния сезон в НБЛ. Пловдивчани домакинстваха в Самоков, тъй като в Пловдив през днешния ден нямаше свободни зали за осъществяване на дуела.
Прочетете още
Академик започва по-добре и поведе с 20:17 след първата четвърт, а втората приключи при 21:17 за Балкан и по този начин на полувремето резултатът беше 38:37 за Балкан.

В третата част Академик завоюва с точка - 22:21. Всичко се реши в последната четвърт, която беше много едва резултатна и приключи при 15:8 за първенците, които завоюваха дуела с 74:67.

За Академик Томислав Минков стана най-резултатен с 13 точки, а 12 точки добави Васил Бачев.

За Балкан Под Джаксън стана най-резултатен с 16 точки.

Следващата сряда - 26 април Академик е хазаин на ЦСКА в последния си мач от постоянния сезон.

Източник: trafficnews.bg