Академик Пловдив загуби от втородивизионния израелски Ирони Нахария с 61:76

...

Академик Пловдив допусна трета загуба в Балканската лига

Академик Пловдив загуби от втородивизионния израелски Ирони Нахария с 61:76 (15:24, 15:15, 18:18, 13:19) в мач от седмия кръг в група "В " на Балканската баскетболна лига за мъже.

Пловдивчани позволиха трето проваляне в шампионата, а имат и пет победи. За отбора на Ирони Нахария триумфът беше втори следващ като посетител откакто единствено преди два дни надделя другия български тим в групата Берое в Стара Загора. Израелският състав към този момент е с актив 4 победи от 5 изиграни мача.

Воденият от старши треньора Йордан Янков тим бе догонващ в по-голямата част от дуела като понижи до 5 точки пасива си три минути преди почивката, само че Ирони Нахария усили до 39:30 след първото полувреме. Баскетболистите на

Академик продължиха да се борят и стопиха до 4 точки изоставането си в средата на третата част. Със серия от 11:0 обаче гостите се откъснаха напред с 16 точки, само че със мощна поредност от 7 точки пловдивчани направиха резултата 48:57 преди последните 10 минути. В тях Академик стигна до ново понижаване на пасива си до 4 точки шест минути преди края, само че гостите не разрешиха водачеството им да бъде съществено застрашено.

Николай Николов бе най-резултатен за домакините с 14 точки, 8 битки и 3 асистенции, а Васил Бачев приключи с 13 точки и 6 асистенции.

За Ирони Нахария с по 16 точки се регистрираха Томер Коен и Йогев Охайон, който добави още 3 битки и 6 асистенции.

В идващия си мач от Балканската лига Академик Пловдив е хазаин на косовския Сигал Прищина на 22 декември, само че преди този момент ще одобри Рилски състезател в среща от Националната баскетболна лига на 18 декември.

"Горд съм с играчите, които дадоха всичко от себе си. Класата на Ирони Нахария си споделя думата. Не се извинявам, само че ние единствено можем да си взимаме поучения. Когато играем против подобен тим, трябват по-бързи реакции, с цел да можем да поддържаме тяхното движение ", разяснява старши треньорът на Академик Йордан Янков.

Спортният шеф на шампионата Шай Щрикс пък разгласи, че има упоритост следващата година да провежда и женска конкуренция на Балканската лига, както и сходна за подрастващи.