Академик (Пловдив) се наложи със 102:77 (22:20, 21:19, 30:22, 29:16)

...

Академик се наложи със 102:77 над Ямбол

Академик (Пловдив) се наложи със 102:77 (22:20, 21:19, 30:22, 29:16) над Ямбол като хазаин в среща от 23 кръг на Националната баскетболна лига.

С триумфа си пловдивчани се изкачиха до четвъртото място с баланс 10-11, а противникът е седми със 7-13.
 Пенка Стоянова влиза посмъртно в Залата на Славата на ФИБА

Преди това само Ваня Войнова от дамите баскетболистки в България е получавала сходна чест

След равностойна първа четвърт домакините поведоха с 36:25 в средата на втората част и през множеството време до края владееха самодейността, макар че малко след почивката гостите стигнаха до равнене при 45:45.

Малко преди края на третата четвърт пловдивчани дръпнаха със 73:59, а две минути след началото на последната част разликата мина 20 точки при 82:61 и до края конспирация съвсем липсваше.
 Тити Папазов: Много по-рано можехме да решим мача

" Знаехме, че ще имаме доста сериозна отмалялост от мача в понеделник "

Националът Васил Бачев беше най-хубав за Академик с 25 точки, а Обрад Томич способства с 19 точки и 9 битки.

Уили Атууд беше най-резултатен за гостите с 23 точки, а капитанът Андрей Иванов добави 20 точки и 6 битки.