Академик Пловдив продължава убедителното си представяне в Балканската лига. Тимът

...

Четвърта поредна победа за "Академик" Пловдив в Балканската лига

" Академик " Пловдив продължава безапелационното си показване в Балканската лига. Тимът на Йордан Янков записа четвърта поредна победа в шампионата от началото на груповата фаза, откакто се наложи с 83:75 над ТФТ от Скопие.

Двубоят стартира много оспорвано, а след 10 минути игра гостите имаха минимална преднина – 17:15. Резултатността продължи да бъде относително ниска и през втория интервал, а след нова поредност от обрати, на почивката ТФТ водеше с 31:30.

След паузата последваха мощни минути за баскетболистите на Йордан Янков, които в края на третата четвърт изравниха за 56:56. След нови замени на водачеството в оставащото време, българският отбор натрупа задатък от няколко точки в последните минути и не го изпусна до края.

По 19 точки за спечелилите вкараха Адриян Секулов и Тони Гуджино (9 борби), а Васил Бачев добави 14 точки.

За ТФТ Ландриъс Хортън бе най-резултатен с 13 точки, 11 означи Иван Сапунджиев.

Източник: btvnovinite.bg