Академик Пловдив победи гостуващия Ямбол със 102:77 (22:20, 21:19, 30:22,

...

Академик Пловдив се справи по убедителен начин с Ямбол

Академик Пловдив победи гостуващия Ямбол със 102:77 (22:20, 21:19, 30:22, 29:16) в среща от 23-рия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

След равностойна първа четвърт домакините поведоха с 36:25 в средата на втората част и през множеството време до края имаха самодейността, макар че малко след почивката гостите стигнаха до равнене при 45:45. Малко преди края на третата четвърт пловдивчани дръпнаха със 73:59, а две минути след началото на последната част разликата мина 20 точки при 82:61 и до края конспирация съвсем липсваше.

Капитанът Васил Бачев беше най-хубав за Академик с 25 точки, а Обрад Томич способства с 19 точки и 9 битки.

Уили Атууд беше най-резултатен за гостите с 23 точки, а капитанът Андрей Иванов добави 20 точки и 6 битки.

С триумфа Академик се изкачи на четвъртото място с 31 пункта, а Ямбол е седми с 27.