Академик Пловдив -2 надви Раковски със 78:74 в най-интересния мач

...

Академик Пловдив -2 записа зрелищен обрат над Раковски

Академик Пловдив -2 надделя Раковски със 78:74 в най-интересния мач от район Юг на ББЛ А група в залата в Айтос.

Двата отбора си размениха по една част през първото полувреме. Баскетболистите на Йордан Иванов дръпнаха с 27:18 след 10 минути игра, само че на почивката равенството бе възобновено – 37:37. Раковски дръпна с двуцифрена разлика след паузата и след единствено 7 точки от противника си в третата част, преди последната четвърт водеше с 53:44. Преднината на отбора скочи до 13, само че Академик не се отхвърли и след серия от 16:2 в последните две минути направи поврат и завоюва.

Йоанис Кикрилис означи 31 точки с 8 битки за спечелилите. Впечатляващ дабъл-дабъл от 26 точки и 22 битки има Кръстомир Михов, а с 10 точки е Пламен Манчев.

За Раковски Александър Болашиков бе най-резултатен с 18 точки. По 12 вкараха Георги Иванчев и Милен Иванчев (10 борби). С 15 битки е Станислав Йотов.