Академик (Пд) записа първа загуба в Балканската лига, в която

...

Силите на Академик свършиха срещу Куманово

Академик (Пд) записа първа загуба в Балканската лига, в която навърза 6 следващи победи. Пловдивският баскетболен отбор отстъпи като посетител на Куманово със 71:86 (20:27, 11:26, 19:15, 21:18), ден след невероятния поврат, който сътвори против ТФТ Скопие.

Домакините натрупаха задатък от 22 точки на почивката и съумяха да задържат двуцифрена разлика до края. Умората си сподели думата при пловдивчани, които изиграха петия си мач в границите на 8 дни. Те позволиха неточности в защита, от които тимът на Куманово се възползва оптимално до почивката. След антракта тимът на Йордан Янков заигра по-добре, само че този път нямаше сили за поврат.

Николай Титков бе най-резултатен за Академик с 16 точки, Томислав Минков добави 15, Мартин Сотиров и Обрад Томич - по 10, като последният добави и 10 битки за дабъл-дабъл. Горан Марковски бе най-резултатен за спечелилите с 27 точки, Кори Рос записа 19, Александър Андреевич - 15.

В неделя от 19 часа Академик посреща Спартак Плевен в зала " СИЛА " в мач от следващия кръг в НБЛ.
Снимки: Владимир Иванов, Sportal.bg