Адриан Андреев се класира за четвъртфиналите на турнира на клей

...

Адриан Андреев продължи победния си ход в Унгария

Адриан Андреев се класира за четвъртфиналите на шампионата на клей от сериите " Чалънджър " в Секешфехервар (Унгария).

Поставеният под номер 5 Андреев победи с 6:2, 7:6(4) Мирза Башич (Босна и Херцеговина). Срещата продължи 92 минути.
 Адриан Андреев се класира за втория кръг на
Адриан Андреев се класира за втория кръг на " Чалънджър " в Унгария

Българинът съкруши Гералд Мелцер с 6:7(4), 6:3, 7:6(2) след три часа игра

Андреев, който е 204-и в класацията на ATP, проби още в първия гейм на мача, а по-късно реализира още един брейк за 6:2 в първия сет.

Във втората част българинът поведе с пробив за 3:2, само че незабавно позволи рибрейк. Андреев съумя да избави един сетбол при 4:5, а по-късно си стигна до тайбрек.
 Андреев изхвърча от Лугано

Българинът се бори като лъв 119 минути

В него Андреев завоюва пет от последните точки, с цел да победи със 7-4. С успеха си Адриан проработи 9 точки за международната класация, а за място на полуфиналите ще играе против поставения под номер 1 представител на домакините Фабиан Марожан, 163-и в света сега. Двамата не са играли до момента.

Успехът подсигурява на Андреев, че от понеделник ще изпревари Димитър Кузманов и още веднъж ще бъде втора ракета на страната. Той също по този начин съвсем несъмнено ще се завърне и в топ 200 на класацията на ATP.