Адриан Андреев изигра много силен мач, но загуби от Доминик

...

Адриан Андреев поведе със сет, но отстъпи на Доминик Тийм на четвъртфиналите в Рен

Адриан Андреев изигра доста мощен мач, само че загуби от Доминик Тийм на четвъртфиналите на шампионата на твърда настилка в зала в Рен (Франция) от сериите " Чалънджър ". Андреев поведе със сет, само че в последна сметка отстъпи пред австриеца с 6:3, 3:6, 2:6 след тъкмо два часа игра.

В първия сет 21-годишният Андреев осъществя единствения пробив в четвъртия гейм, което му бе задоволително да поведе след 6:3. Много по-драматична се оказа втората част на мача. В нея Тийм поведе с 3:0, само че Андреев върна пробива и съкрати изоставането си до единствено гейм при 3:4 и собствен сервис. Последва обаче нов пробив за някогашния номер 3 в международната класация, което му разреши да изравни сетовете след 3:6.

В третия сет Тийм затвори мача с пет следващи гейма на сметката си.

Наградният фонд на шампионата в Рен е 68 хиляди евро, като за достигането си до четвъртфиналите Андреев проработи 18 точки за международната класация. Така Адриан си обезпечи рекордно класиране в международната класация.