Adelaide International 2, четвъртфиналТанаси Кокинакис – Миомир Кецманович 6-3, 6-7(4),

...

Серията на Кокинакис продължи с триумф над Кецманович

Adelaide International 2, четвъртфинал

Танаси Кокинакис – Миомир Кецманович 6-3, 6-7(4), 6-1

Танаси Кокинакис направи нова крачка към втората си купа на ATP 250 шампионата в Аделаида, побеждавайки шестия подложен Миомир Кецманович. Австралиецът бе на път да изпусне контрола върху мача, откакто загуби вторият сет с тайбрек, само че в заключителната част превъзхождаше изцяло своя конкурент и стигна до подобаващ триумф.

В борбата за място на финала Кокинакис ще се изправи против четвъртия подложен Роберто Баутиста Агут.

Началният удар бе най-ефективното оръжие в арсенала на международния №110, който пласира цели 22 аса против единствено три на Кецманович, като в това време завоюва 86% от точките си на първи сервис (48/56). Кокинакис осъществя три от десетте си шанса за пробив (30%), до момента в който Кецманович не съумя да оползотвори нито един от двата брейкпойнта, до които доближи.

Двубоят стартира вихрено за Кокинакис, който реализира ранен пробив, давайки единствено четири точки в първите три гейма. Впоследствие австралиецът предприе по-дефанзивен метод, като това се оказа чудесно решение, защото Кецманович не съумя да стигне до брейкпойнт до края на сета и разликата се резервира за 6-3.

Във втората част Кецманович увеличи качеството на сервис си, като в това време офанзивите му станаха доста по-прецизни. Сетът бе изцяло равносилен, като никой от съперниците не съумя да стигне до опция за пробив. В последвалия тайбрек сърбинът стигна до четири следващи сетбола, само че първите два бяха избавени от Кокинакис. Световният №28 обаче спря стремежа на съперника си, изравнявайки резултата в мача след 7-6(4).

Надеждите за поврат на Кецманович понесоха пагубен удар още при започване на заключителния сет. Кокинакис записа нов пробив, след което избави брейкпойнт и усили задатъка си на 3-0. Сръбският тенисист можеше да върне интригата, като завоюва четвъртия гейм и стигна до точка за пробив в петия, само че Кокинакис си върна самодейността.

В маратонския шести гейм, траял съвсем 15 минути, австралиецът пропусна шест брейкпойнта, само че все пак реализира задачата си, а след това приключи мача със сервис гейм на нула за крайното 6-3, 6-7(4), 6-1.
Източник: tenniskafe.com