2:2 – това е всичко, което постигна селекцията на Ботев

...

Марица тури прът на Ботев в контрола

2:2 – това е всичко, което реализира селекцията на Ботев (Пловдив) против кършиякалиите от Марица в контрола през днешния ден.

Мачът се игра на футболен комплекс „ Никола Щерев – Старика “.

Първо попадение в мача означиха гостите от „ Марица “.

След постепенна офанзива в средата на терена, топката се озова в Янко Георгиев, който стреля от близка отдалеченост и вкара за 0:1.

В 37-та минута тимът на „ Марица “ стигна до втори гол.

Центриране от ляво на фланга откри връхлитащия Веселин Марчев, който означи за 0:2.

Канарчетата въпреки всичко стигнаха до гол преди почивката – атакуващият по крилото Димитър Папазов с отличен пас откри Мартин Секулич. Хърватинът засече топката и върна едно попадение за „ Ботев “.

На почивката старши треньорът на канарчетата Душан Керкез направи цели 10 промени в състава си.

Жълто-черните взеха превес и поддържаха темпото през второто полувреме. Последваха няколко центрирания от двата фланга, които приключиха без триумф.

В 72-та минута резултатът бе подравнен след топовен удар от близка отдалеченост на Дилан Мертенс. В заключителните минути на мача Фаустас Степонавичюс преодоля отбраната на „ Марица “, насочи техничен удар, само че той мина близко от вратата.

В неделя канарчетата отпътуват за Турция, където ще проведат остатъка от подготовката си.
Източник: plovdiv-online.com