17-годишната българска гимнастичка Стилияна Николова спечели втори златен медал на

...

Второ злато за Стилияна Николова от Световната купа в Баку

17-годишната българска гимнастичка Стилияна Николова завоюва втори златен орден на Световната купа в Баку, като приключи първа в самостоятелната конкуренция на обръч с 34.650 точки.

На второ място остана София Рафаели от Италия с 34.400, а бронзовият орден остана за още една българска състезателка - Ева Брезалиева с 33.550 точки.

Брезалиева съумя да завоюва и сребърен орден на топка - край, в който Николова не съумя да стигне до отличие поради неточност при започване на своето комбиниране.

Николова е единствено на 17 години и е потомствен професионален спортист - нейната майка е Паулина Кръстева, двукратна международна и европейска шампионка и треньор по художествена гимнастика, а татко ѝ е футболистът Илия Дяков, повторен първенец с ЦСКА и участник в олимпийския футболен тим на България.