15-годишните футболисти от школата на Черно море постигнаха победа с

...

15-годишните “моряци” газят в Пловдив

15-годишните футболисти от школата на Черно море реализираха победа с 5:3 при гостуването си на Ботев Пловдив в мач от 12-ия кръг на Елитната група в тази възраст.

“Моряците ” поведоха в резултата още в 6-ата минута посредством Милен Николов. Футболистът на “зелено-белите ” бе изведен самичък против вратаря от Серги Кешкерян и невъзмутимо осъществя за 1:0. В 15-ата минута Николай Златев проби през центъра, мина през четирима играчи на Ботев и останал очи в очи със стража на домакините повиши на 2:0.

В 32-рата “канарчетата ” понижиха резултата, а единствено пет минути след почивката варненци означиха на 3:1. Берк Бейхан засече с крайник топката след центриране от корнер и матира стража на пловдивчани за трети път в мача. Четири минути след попадението домакините още веднъж понижиха – 2:3, а до 63-ата минута Черно море означи нови два гола. Първо Николай Златев стреля от пряксвободен удар, топката срещна сглобката на вратата, а при добавката прецизен бе Серги Кешкерян. Малко по-късно Николай Златев се озова самичък против вратаря след двоен пас със Симеон Цветанов и вкара за 5:2.

В последната минута на дуела в Пловдив домакините стигнаха до трети гол, с който оформиха и крайния резултат.

“Това бе един от най-хубавите ни мачове от началото на сезона. Доволен съм от момчетата, само че имам леки забележки към отбраната ”, сподели треньорът на Черно море Станислав Стоянов.

Съставът на Черно море:  Ангел Дочев, Никола Атанасов, Валентин Вълчев, Делян Илиев, Мартин Илиев (65-Дойчин Дочев), Николай Златев, Симеон Иванов, Берк Бейхан (57-Богдан Тунчев), Милен Николов, Серги Кешкерян (65-Алекс Костов), Марин Петков.

Източник: petel.bg