•От 2026 г. Defender ще участва в Дакар и в

...
•От 2026 г. Defender ще участва в Дакар и в
Коментари Харесай

DEFENDER OCTA ОСИГУРЯВА ОСНОВИТЕ ЗА УЧАСТИЕ В СВЕТОВНИЯ РАЛИ РЕЙД ШАМПИОНАТ НА ДАКАР И ФИА

•От 2026 година Defender ще взе участие в Дакар и в Световния рали рейд шампионат на ФИА (W2RC) с нов спортен автомобил, основан на Defender OCTA
•Defender ще се състезава в категорията „ Stock “ за коли, основани на серийни модели, която от 2026 година ще дава отговор на нови и мощно ревизирани правила
•Състезателните коли ще споделят хубавичко структура на Defender OCTA и 4,4-литровия Twin Turbo V8 мотор
•Всеки спортен автомобил ще резервира същата здрава архитектура D7x, трансмисия и задвижване както на Defender OCTA - доказателство за изключителната му устойчивост и издръжливост

Defender OCTA - героят с високи достижения в неудържимото семейство на Defender ще образува основата на спортния автомобил на Defender за Дакар и Световния рали рейд шампионат на ФИА от 2026 година, демонстрирайки рисковите си качества в най-тежките офроуд надпревари в света.

Неудържимата дарба за превъзмогване на разнообразни терени и мощ са в основата на всеки Defender, а тези качества са от значително значение за всеки спортен рали рейд автомобил. Изборът на най-бързият и най-способният Defender, създаван в миналото - Defender OCTA, за основа на програмата за рали рейд на английската приключенска марка, е изцяло натурален.

Defender ще взе участие с два спортни автомобила в петте кръга на Световния рали рейд шампионат на ФИА (W2RC) в категорията „ Stock “ за коли, основани на серийни модели, а от 2026 година - с три автомобила в основното събитие на шампионата - рали Дакар.

Нови правила, целящи да създадат категорията „ Stock “ доста по-конкурентна, ще бъдат въведени до 2026 година, заради повода че ФИА и уредниците на Дакар реагират на възходящата известност на високопроизводителните коли 4х4 и SUV. Именно нарасналата продуктивност, която новите правила разрешават, прави категорията „ Stock “ идеална за достоверно демонстриране на изключителната устойчивост и благоприятни условия на Defender.

Марк Камерън, Управляващ шеф Defender, показа: „ Предизвикателството да се оправим с най-трудното рали рейд събитие в света е висшото тестване за най-екстремния ни Defender до момента. Знаем, че Дакар ще бъде грандиозно предизвикателство, само че Defender OCTA съчетава голяма продуктивност с присъщите за Defender благоприятни условия и устойчивост - съвършената основа за това, което съм уверен, че ще бъде извънредно конкурентен рали рейд автомобил. “

Джеймс Баркли, Управляващ шеф JLR Motorsport, показа: „ Надпреварата на Defender в Дакар ще бъде извънредно вълнуващо предизвикателство. Имахме визия за бъдещето на коли, основани на серийни модели в рали рейда, тъй че беше извънредно позитивно да се обединим с ASO, ФИА и други производители и да работим взаимно за основаването на новия устав за категорията „ Stock “. Сега разполагаме с подобаващата платформа, с цел да демонстрираме същински опциите на Defender в най-голямото предизвикателство в офроуд моторните спортове. Предстои ни година на детайлна подготовка, проби и образование, с цел да сме подготвени за Дакар 2026. Екипът към този момент е в напреднала фаза и с неспокойствие чакаме да се състезаваме както в Дакар, по този начин и във W2RC - най-тежките офроуд надпревари в света. “

В основата на Defender OCTA и непокътната за спортните коли е неговата здрава архитектура D7x (за рискови условия). Базирана на леката алуминиева монокок структура, която е в основата на всеки Defender, тя е три пъти по-здрава от обичайните структури, основани на рама и обезпечава впечатляваща резистентност на извъртане.

Тази вродена устойчивост, в комбиниране със особено създадената геометрия и динамичен дизайн на Defender OCTA, го направи натурален избор за основа на програмата на Defender за Дакар. Специално квалифицираните спортни коли ще споделят архитектурата, трансмисията и задвижването на Defender OCTA, според разпоредбите на Дакар и W2RC, с цел да показват неговите неудържими благоприятни условия и устойчивост. Мощността ще се обезпечава от 4,4-литровия Twin Turbo V8 мотор на Defender OCTA.
Всеобхватна стратегия за проби и разработка на спортния Defender към този момент е в ход. Кулминацията й ще бъде в тестови събития и цялостно показване на тима по-късно тази година преди началото на Дакар и Световния рали рейд шампионат на ФИА през 2026 година

*Източник: www.landrover.bg
Източник: auto-press.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР