Звездата на националния отбор на Португалия по футбол Кристиано Роналдо

...

Роналдо: Равенството с Испания съживи амбициите ни за трофей

Звездата на националния тим на Португалия по футбол Кристиано Роналдо показа след равенството 1:1 с Испания, че първият мач е съживил очакванията на „ мореплавателите “ за нов трофей в шампионата Лига на нациите.

Именно футболистът на Манчестър Юнайтед и неговите съотборници победиха в първото издание на конкуренцията.

„ Лигата на нациите е шампионат, който вечно ще бъде обвързван с нашия тим, който първи завоюва този трофей. Стартът на този сезон с значимото тъждество против Испания съживява упоритостите ни. Както постоянно, успеха за Португалия е това, което ни движи и сплотява “, написа нападателят на „ алените дяволи “.

В 62-ата минута Кристиано Роналдо влезе като запаса, само че не съумя да се разпише. Той не е осъществил попадение за националния тим в 5 следващи мача.

Алваро Мората изведе отбора на Испания напред в резултата в 25-ата минута, само че Рикардо Орта възвърне равенството за крайното 1:1.

В идващия кръг от груповата фаза на Лигата на нациите Португалия приема Швейцария в неделя (5 юни), до момента в който Испания гостува на Чехия. Мачовете са от Лига А на шампионата.