Звездата на Бешикташ Дженк Тосун изигра последния си мач за

...

Дженк Тосун с емоционално сбогуване с феновете на Бешикташ

Звездата на Бешикташ Дженк Тосун изигра последния си мач за " черните орли " през вчерашния ден при успеха с 4:1 над Османлъспор в среща от шампионата за Купата на Турция. 26-годишният нападател вкара третия гол в дуела в 50-ата минута, а след неговия край си взе сбогом с почитателите на тима.

Нападателят се трансформира в един от най-големите любимци на последователите на турския първенец, откакто в последната година и половина вкара редица решителни голове.

От на следващия ден Дженк ще се причисли към новия си тим - британският Евертън. " Карамелите " ще платят 25 млн. паунда за правата на голмайстора. Играчът ще подпише контракт за 3,5 години, като до края на сезона възнаграждението му ще е в размер на 2 млн, а в идващите 3 години ще вземе по 4 всяка.

Дженк Тосун е част от Бешикташ от 2014 година, като има 96 мача и 41 гола за клуба. През последните две години той стана първенец на Турция с " черните орли ".