Звездата на Байерн Мюнхен Роберт Левандовски отново демонстрира класата си.

...

Левандовски продължава с исторически постижения

Звездата на Байерн Мюнхен Роберт Левандовски още веднъж показва класата си. Полякът вкара три от головете за разгромната победа със 7:1 над Република България Лайпциг на осминафиналите в Шампионската лига, а хеттрикът му е най-бързият в историята на шампионата.

Лева наниза трите си попадения още до 23-ата минута. Той откри резултата в 12-ата минута от дузпа, по-късно осъществя още един път от бялата точка, а в средата на полувремето направи резултата 3:0 в интерес на баварците.

Левандовски усъвършенства достижението на някогашния нападателна Милан Марко Симоне. През 1996 година италианецът заби хеттрик против Розенборг в първите 24 минути на мача.

С трите си гола през днешния ден Левандовски поведе в листата на стрелците в Шампионската лига. Той има общо 12 попадения от старта на конкуренцията, а директно след него е Себастиан Алер от Аякс с 11. Трети е Мохамед Салах от Ливърпул, който има 8 гола.
Източник: lupa.bg