Зоря Луганск нанесе втора загуба на ЦСКА, печелейки с 1:0

...

Зоря излъга ЦСКА, съдия си навлече гнева на червените

Зоря Луганск нанесе втора загуба на ЦСКА, печелейки с 1:0 на Националния стадион "Васил Левски " в трети мач от груповата фаза на Лигата на конференциите. Единственото попадение за гостите бе дело на Алахар Саядманеш в 65-ата минута, което раздели двата тима. "Червените " изиграха доста мощно първо полувреме, само че не съумяха да материализират ситуациите си. През второто полувреме домакините имаха на три пъти искания за дузпа, само че те не бяха почетени от основния арбитър, а надълбоко в добавеното време Тибо Вион бе изпъден с пряк червен картон.

С провалянето ЦСКА остава на последното място в Група C с астив от една точка, до момента в който Зоря Луганск е трети с две повече.

Домакините стартираха нападателно дуела и още в началните секунди на дуела Греъм Кери бе изведен зад тила на отбраната, само че халфът на "червените " бе в състояние на засада. Малко по-късно желанието на ирландеца за изява можеше да му коства доста, откакто извърши жестоко нарушаване.

В 4-ата минута Греъм Кери опита да изненада Дмитро Мацапура, стреляйки от фаул в близкия ъгъл, само че топката излезе в навън.

Две минути по-късно Жорди Кайседо изведе чудесно Яник Вилдсхуд зад тила на отбраната. Нидерландецът напредна и стреля в близкия ъгъл, след което последва решителна интервенция на вратаря на гостите. Веднага по-късно Георги Йомов стреля от отдалеченост, само че над вратата.

Домакините продължиха да диктуват темпото на игра, контролирайки топката. "Червените " разиграваха със самочувствие, само че липсваха головите положения пред Дмитро Мацапура.

Малко по-късно вратарят на гостите още веднъж се отличи с превъзходна интервенция след изстрел на Жорди Кайседо.

В 18-ата минута Георги Йомов бе изведен в наказателното поле на отлична позиция, само че преди крилото да нанесе решителния изстрел бе спрян с отличен шпагат от Максим Имерков.

Две минути по-късно Жорди Кайседо опита от отдалеченост да преодолее стража на Зоря, само че не съумя да откри очертанията на вратата.

Натискът на "червените " продължи и в 24-ата минута Яник Вилдсхуд центрира остро в наказателното поле, само че Георги Йомов не съумя да стигне до топката и да нанесе решителния удар.

Половин час след началото на дуела Георги Йомов центрира добре по земя към далечната греда, където Жорди Кайседо не доближи до топката и вратата на Дмитро Мацапура не бе застрашена.

ЦСКА не позволяваше на противника си да провежда продължителни офанзиви и действаше с висока преса. Възпитаниците на Стойчо Младенов залагаха на бързи офанзиви по фланговете, само че за момента не успяваха да преодолеят Дмитро Мацапура.

В 40-ата минута Томас Лам засече чудесно центриране от ъглов удар, стреляйки с глава над напречната греда. Три минути по-късно Георги Йомов насочи изстрел от отдалеченост, който мина около вратата.

В последната минута от първата част Греъм Кери изведе превъзходно Георги Йомов в наказателното поле. Крилото нанесе незабавно изстрел, само че топката бе блокирана в последния миг от Максим Имерков.

На почивката двамата треньори не направиха промени по съставите си. В началните минути на второто полувреме гостите имаха добра опция да открият резултата, само че изстрел от фаул на Серхи Булеца не откри очертанията на вратата.

В началото на втората част Стойчо Младенов получи неприятна вест, откакто трябваше да размени наложително Греъм Кери, а на негово място се появи Федерико Варела.

Украинският отбор поизравни играта през вторите 45 минути и погледна по-смело към вратата на Густаво Бусато, само че в тези минути липсваха головите положения пред една от двете порти.

В 63-ата минута бразилският вратар на ЦСКА трябваше да се намесва уверено след изстрел от фаул на Шахаб Захади.

Две минути по-късно Зоря откри резултата. Алахар Саядманеш овладя в наказателното поле и с хубав изстрел в далечния ъгъл осъществя.

ЦСКА опита да реагира незабавно, само че още веднъж Яник Вилдсхут не съумя да откри задачата, с което си навлече гнева на почитателите на "червените ".

Стойчо Младенов опита да освежи отбора си, включвайки в игра Тибо Вион и Йоан Баи, които застанаха на мястото на Жеферсон и Яник Вилдсхуд. В 75-ата минута Федерико Варела центрира от ъглов удар, след което последва атрактивен изстрел от страна на Карло Мухар, само че Дмитро Мацапура улови.

Малко по-късно "червените " проведоха добра офанзива по левия фланг, която приключи с изстрел на Брадли Мазику, само че ударът му бе блокиран.

В 84-ата минута домакините желаеха дузпа за нарушаване против Йоан Баи, само че основният арбитър Мануеш Шютенбергер не уточни бялата точка. Веднага по-късно ЦСКА имаше още две аргументи да изиска 11-метров углавен удар, само че още веднъж претенциите им бяха подминати, а сред тези обстановки Дмитро Мацапура се намеси уверено при изстрел на Юрген Матей с глава.

Дълбоко в добавеното време домакините останаха в понижен състав, откакто Тибо Вион си изкара пряк червен картон поради жестоко влизане. До края на дуела домакините притиснаха противника си, само че не съумяха да стигнат до попадение.

ЦСКА - ЗОРЯ ЛУГАНСК 0:1

0:1 Алахар Саядманеш 65'

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

ЦСКА: Густаво Бусато, Иван Турицов, Юрген Матей, Томас Лам, Брадли Мазику, Карло Мухар, Жеферсон, Георги Йомов, Яник Вилдсхуд, Греъм Кери, Жорди Кайседо

Треньор: Стойчо Младенов

ЗОРЯ ЛУГАНСК: Дмитро Мацапура, Денис Фавосов, Максим Имерков, Игор Снурницин, Дмитро Хомченовски, Серхи Булеца, Ловро Чвек, Алахар Саядманеш, Артьом Громов, Шахаб Захеди, Олександър Гладки

Треньор: Виктор Скрипник

Гл. арбитър: Мануеш Шютенбергер

Стадион: "Васил Левски ", София