Знаете ли кои са бедните хора? Това не са онези,

...
Знаете ли кои са бедните хора? Това не са онези,
Коментари Харесай

Няколко практични съвета как управляваме финансите си успешно

Знаете ли кои са бедните хора? Това не са тези, които получат малко пари, а тези, които харчат всичките си пари и чакат да вземат идната заплата. Тя може да е и в размер на няколко хиляди лв., само че отново няма да стига, в случай че човек не умее да ръководи финансите си сполучливо.

За благополучие, живеем във времена, в които информацията е в обилие по всяка тематика и би трябвало единствено да вземем най-важното, да го използван на процедура в всекидневието си и да се радваме на резултатите.

Ето няколко практични съвета по какъв начин да управляваме финансите си сполучливо.
Още преди да вземете заем би трябвало да знаете защо го взимате - за съответна покупка, за избран брой дни до идната заплата или с цел да върнете различен заем.
Каквато и обстановка да ви е подтикнала към това решение за заем, е значимо да извършите явен, писмен проект за това по какъв начин ще разпределяте парите си, с цел да имате задоволително за вноска по заема и за ежедневните потребности.

При сключване на контракт за заем вижте деликатно каква е вноската и какъв е срокът за погасяване. Преценете кое ще е по-удобно за вас - по-кратък период с по-малка рента, само че високи вноски или по-дълъг период, с търпими вноски, само че и по-висока рента.
Изберте ли верния размер на заем, ще сте спокойни, че финансите ви ще са в ред.

Когато парите не ви доближават, а сякаш не взимате малко
С тази действителност се сблъскват доста хора - взимат положителни заплати, а живеят с чувство за дефицит. Това е постоянно срещано “явление ” напоследък, само че и то има своето позволение - ясно систематизиране на целите и финансите.

Основният проблем на хората е харченето на пари за имиджови движимости, които показват по-големи благоприятни условия от действителните. Вместо да робувате на мода и непознато мнение, направете действителна оценка на потребностите и желанията си. Запитайте се кого желаете да впечатлите с следващата покупка, дали тя ще ви донесе действителна изгода и дали не е добре да я отложите с един месец да вземем за пример.

Така по-ясно ще разберете дали става дума за същинска потребност или просто каприз.

Винаги правете прелиминарен проект за месеца
Всеки от нас може да направи прелиминарен проект за месечните разноски. Голяма част от сметките са предвидими - таксите за телефон и телевизия, битовите сметки, другите абонаменти. Парите за храна също могат да се плануват в общи граници, а в случай че си извършите планза готвене, ще ви е доста елементарно да бюджетирате.

По този метод ще имате още при започване на месеца ясна картина на идното през месеца и ще държите парите си под надзор. Сами ще се убедите, че ръководството на персоналните финанси не е мъчно, без значение дали имате изтеглен заем или сте напазарували на погашение непотребни движимости. С добра финансова дисциплинираност ще имате по-добър стандарт на живот напълно скоро.
 
!Настоящата публикация не съдържа професионални препоръки и не взима поради характерни за Вас условия. При нужда от професионален съвет се обърнете към експерт. Настоящата  публикация е показана от „ Изи Асет Мениджмънт “ АД, притежател на комерсиалната марка Изи Кредит, с рекламна цел.[EK2]
 .wrap-banner> *:before,.wrap-banner::before { content: ``; }.banner-position-right { margin-bottom: 0px; }.comments-item{clear:left;}.article-comment-types div{z-index:100;}.answer { margin-left:33px; } КоментариВход-->
Не се толерират отзиви с обидно или нецензурно наличие. Коментирайте на кирилица!
-->   ×Достъп за логнати консуматори За да пишете, оценявате или докладвате мнения, апелирам логнете се в профила си.
ВходРегистрацияПотребителско име*Парола*Запомни ме

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР