Зенит разгроми с 3:0 Селтик и се класира за осминафиналите

...

Зенит не даде шанс на Селтик в реванша

Зенит разгроми с 3:0 Селтик и се класира за осминафиналите в Лига Европа. Питерци изиграха един от най-силните си мачове през сезона и с лекост заличиха пасива си от първия мач, изгубен с 0:1. Головете означиха Бранислав Иванович, Далер Кузяев и Александър Кокорин.

Началото бе съвършено за домакините. Още в 7-ата минута Леандро Паредес центрира от корнер и Иванович с глава опъна мрежата. Отборът на Роберто Манчини напълно контролираше дуела, а и имаше солидна поддръжка от трибуните.

В 27-ата минута Кузаев напредна през центъра и реши да стреля отвън наказателното поле. Вратарят на Селтик Дорус Де Врийс не реагира добре и разреши топката да мине през ръцете му.

До почивката Зенит пропусна да поведе още по-убедително, само че в 61-ата минута стигна до по този начин значимия трети гол. Негов създател стана Александър Кокорин. Руският национал се разписа от близко след положително центриране на Иванович.